Авансово плащане и ДДС на нерегистрирано лице

Здравейте, имам следният въпрос: фирма нерегистрирана по ЗДДС сключва договор за услуга и съответно издава фактура( без ддс) за авансово плащане. След това обаче се регистрира по ЗДДС и следва окончателната фактура да е с ДДС. Как е по правилно да се процедира в случай че, в договора е упоменато, че сумите са без ДДС?Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    вижте за справка чл. 67 от закона – следва да начислите данък върху посочените в договора суми, след като е изрично уредено, че тези суми са без включен данък.

Вашият коментар

Email: