ДДС при продажба на лек автомобил

Закупен е товарен автомобил, с регистрация в КАТ като такъв с 4+1 места. Ползван данъчен кредит. При ревизия от НАП, направените огледи и експертизи за конструктивни промени в автомобила е постановен отказ от данъчен кредит. Докато трае ревизията, автомобила е продаден с фактура, в която е начислен ДДС.

С оглед констатацията на НАП, че при покупката на автомобила не се ползва данъчен кредит, следва ли и при продажбата да не се начислява ДДС?

Ако не следва да се начислява ДДС, каква е процедурата за възстановяване на начисленото при продажбата ДДС?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не става ясно дали правото на данъчен кредит е било налице или не.
    В случай, че не сте имали право на данъчен кредит на основание чл. 70 – вижте чл. 50, както и чл. 116, ал. 3 от закона.

Вашият коментар

Email: