ПРОДАЖБА АПАРТАМЕНТ

Сделката е между две естонски фирми-едната регистр. по ДДС купува от другата регистирана по ДДС/за Естония/ апартамент/купен без ДДС/, намиращ се в София.Трябва ли фирмата продавач да се регистрира и в България по ДДС , защото ст-та на апартамента е 52 х евра  или това е освободена сделка според ДДС/чл,45/

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Намесвате освободени доставки по смисъла на закона. Значи ли това, че става дума за стари сгради?
    Вижте също така и чл. 96, ал. 3.

Вашият коментар

Email: