ПРОДАЖБА НА СТОКИ В Италия

Здравейте !

Нашата фирма внася плочки от Швейцария в Италия, на митницата в Италия плаща ДДС-то. Плочките остават в Италия, за да бъдат продадени на български клиент живеещ в Италия. Монтаж на плочките не се извършва. Въпросите ни са:

Във фактурата, която нашата фирма ще издаде на клиента начислява ли се или не ДДС? Ако не се начислява съгласно кой член ?

Благодаря Ви предварително!

 

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    извършената от Вас доставка е с място на изпълнение извън територията на страната, поради което на основание чл. 86, ал. 3 от закона не следва да начислявате данък.

Вашият коментар

Email: