дистанционна продажба

Ние сме фирма която има склад на едро за плодове и зеленчуци, когато румънски клиент не регистриран по ДДС идва в склада със собствен превоз и купува стока  ние му издаваме ф-ра с 20 % ДДС да смятаме ли ,че това е дистанционна продажба и трябва ли да следим прага на дистанционните продажби в Румъния?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случая не е налице условието на чл. 14, ал. 1, т. 1, в резултат на което не става дума за дистанционна доставка по смисъла на закона.

Вашият коментар

Email: