ДДС ЗА НОЩУВКИ ОТ 01,04,11

СТАВА ВЪПРОС ЗА НОЩУВКИ В ТУРИСТИЧЕСКИ ХОТЕЛ БЕЗ ХРАНА И ТРАНСПОРТ . Според колеги ставката е 20% както до сега ?

така ли е и верно ли е че когато има храна и др тогава само ставката е 9% ?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Объркването идва от неособено точната формулировка на определението за настаняване, дадено в допълнителните разпоредби на закона.
    Няма основание, когато става дума само за нощувка, да прилагате стандартната ставка от 20 %. И в тези случаи е приложима разпоредбата на чл. 66, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: