ДДС в Германия

Здравейте,ние сме фирма регистрирана по ДДС имаме клиент в Германия – частно лице,на чиято собствена къща ще монтираме покрив.Материалите доставяме от България с фактури с начислено ддс,транспорта на материалите е със собствен транспорт за наша собственна сметка.

-Следва ли да издаваме ддс фактура за услугата – материлаи и труд,или да е с нулева ставка,ако е нулева ставка клиента ни в германия ли би следвало да си внася данака.Или ???

 

Благодаря Ви !

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    т.е. става дума за доставка на стока, които се монтира от Вас? Ако това е така – би следвало да се регистрирате в Германия на основание, аналогично на чл. 97 от нашия закон, и да обложите с данък цялата доставка там.

Вашият коментар

Email: