ддс при покупка на лек автомобил 6+1 места

Имаме ли прово да си приспаднем ддс-то при покупката на лек автомобил 6+1 места /така е записан в големия талон/ -\“Мерцедес\“ МЛ 320 ЦДИ  и на горивото за превозваните с него стоки и работници от местоживеене до раб. място, като се има в предвид, че колата е закупена от друга фирма, която я е използвала за дейността си,  на 18.04.2011 и допълнителните 2 места не са монтирани от производителя, а от лицензирана българска фирма още при вноса й през България 2006г. /като нова кола/?

Предварително благодаря за консултацията.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    При така направеното уточнение става дума за лек автомобил по смисъла на § 1, т. 18 от Допълнителните разпоредби на закона, поради което следва да се съобразите с разпоредбите на чл. 70.

Вашият коментар

Email: