Фактура за аванс от Румъния

Получих фактура за авансово плащане на стока  на 22 февруари.В 15 дневен срок трябва да съставя протокол по чл. 117 и да го отразя в дневник покупки и продажби .Щом няма получена стока при проверка от данъчните  как трябва да защитя съставянето и осчетоводяването  на протоколите? ВОД ще има месец май.

Благодаря Ви!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Вижте чл. 63, ал. 5 от закона – за авансовото плащане не настъпва изискуемост на данъка и няма основание за издаване на протокол.

  2. Отговор Велислав

    Румънците включват фактурата във VIES декларацията като ВОД и на мен ми искат протоколи за ВОП.Данъчните казват ,че плащането е данъчно събитие,имам проблеми с тях.

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Подобно твърдение е неоснователно, след като става дума за авансово плащане. Това, че поради чужда грешка излизат несъответствия във VIES-системата не значи, че Вие трябва да понесете последствията.
    Аргументирайте се пред служителите на НАП с посоченото законово основание. Посочете им също така чл. 25, ал. 7, макар да се отнася за обратния случай

Вашият коментар

Email: