начислява ли се ддс или не

Здравейте, трябва да се фактурира превоз на статисти на испанска фирма, която снима филм в България.Услугата е на територията на страната и въпроса ми е дали се начислява ДДС  или ставка 0?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    т.е. става дума за пътнически превоз изцяло на територията на страната? Ако това е така би следвало да начислите данък на основание чл. 82, ал. 1 и чл. 21, ал. 4, т. 2 от закона.

  2. Отговор Силвия

    И двете фирми са регистрирани по ДДС. Превоза е извършен от точка А до точка Б на територията на страната, но фактура се пуска на испанската фирма

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Испанската фирма би могла да поиска възстановяване на начисления и за доставката данък по съответния ред.

Вашият коментар

Email: