Услуга на територията на България с друга държава членка

Здравейте, нашата фирма съпровожда камиони с стоки който преминават през територията на България – от Сърбия към Турция, ни просто ги съпровождаме, фирмата на която трябва да пуснем фактура е Чешка. Трябва ли да се позовем, че мястото на сделката е България и да начислим ДДС в фактурата към чешката фирма???

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    мястото на изпълнение по смисъла на закона в повечето случаи не е мястото, където фактически е извършена услугата. Вижте за справка чл. 21, ал. 2 от закона.

Вашият коментар

Email: