ВОП ли е фактура за ферибот

Здравейте, съвсем се омотах. Имам следния казус. Българска фирма регистрирана по ЗДДС извършва транспортни услуги на български фирми и такива на страни от ЕС. През месец март е получена фактура от гръцка фирма за ферибот от Гърция до Италия. Товарният автомобил е транспортирал стока. Следва ли на основание на тази фактура да  издаде протокол по чл.117 от ЗДДС? Следва ли начисля ДДС ?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    може ли в случая да се говори за пътнически транспорт (шофьор и превозно средство), и видно ли е това от документите, издадени във връзка с транспорта?

  2. Отговор Антоанета Димитрова

    Според мен не. Защото във фактурата за ферибота, изрично е упоменат вида на товара.

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Т.е. става дума за транспорт на стоки по смисъла на чл. 22, ал. 3 от закона?
    В този случай мястото на изпълнение би било на територията на страната, поради което и във връзка с чл. 82, ал. 2 т. 3 от закона данъкът за доставката би бил изискуем от Вас, в качеството Ви на получател на услугата.

Вашият коментар

Email: