Износ ли е това?

БГ дружество \“А\“, търгува със стоки с произход латинска Америка. За територията на страната осъществява внос. Дружеството намира клиент – македонска фирма, която иска да закупи стока. Стоката ще пътува от латинска Америка до Македония , без въобще да влиза на територията на България, но доставчика ще фактурира на Бг дружество, а той от своя страна на Македонската фирма.

Износ ли е тази сделка и кое основание трябва да се напише на фактурата за да не се начисли ДДС? Какъв документ ще бъде достатъчен за доказване, че това е износ, след като няма да имаме митн. декларация? Благодаря.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Доставката е с място на изпълнение извън територията на страната на основание чл. 17, ал. 2 от закона. Поради тази причина и на основание чл. 86, ал. 3 не начислявате данък.

Вашият коментар

Email: