протокол чл117

Здравейте!

фирмата ни се занимава с транспортна дейност в рамките на ЕС. Получих документ за качване на ферибот  на камион от пристанищна агенция, където няма начислен ДДС.Трябва ли да си самоначисля и ако трябва, в кой член от закона попадам?

Освен това получавам документи за извършен железопътен транспорт –камиона се качва на влак и така пропътува определено разстояние в Германия, като веднъж имам начислен ддс, веднъж – НЕ.Затова не мога да разбера фирмата извършваща услугата на база на какво определя начисляването и неначисляването на ддс. Бихте ли ми обяснили как да осчетоводя тези документи и в двата случая.

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    може ли да се счита, че посочените от Вас случаи се отнасят за превоз на пътници (шофьор и превозно средство) или не?

  2. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В такъв случай, при условие, че действително става дума за пътнически транспорт и България не е начална или крайна точка, мястото на изпълнение е извън територията на страната (чл. 21, ал. 4, т. 2 от закона), поради което нямате задължения за самооблагане.

Вашият коментар

Email: