ВОД или износ?

Здравейте!Ще ви бъда благодарен да получа отговор на следния казус:Наша фирма от България,регистрирана по ЗДДС,продава стока на швейцарска фирма ,като стоката се транспортира до Германия.Швейцарската фирма е регистрирана по ЗДДС в Германия.Интересува ме,това ВОД ли е  или износ ?

Благодаря предварително!

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не са налице условията на чл. 28 от закона, за да бъде третирана извършената от Вас доставка като износ.
    Правилно сте се ориентирали към приложението на чл. 7 (съответно чл. 53) от закона.

Вашият коментар

Email: