ДДС – туристическа услуга –

Здравейте,

Фирмата ни извършва туристически услуги – семинар на територията на България. Клиентът е чуждестранно дружество, регистрирано по ДДС в Германия. Фактурата по кой член трябва да се издаде и да начисляваме ли ДДС?

Предварително много благодаря за отговора и с нетърпение очакваме следващата ви книга!

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    намесвате туристически услуги. Бихте ли уточнили все пак дали в случая може да се говори за доставка на обща туристическа услуга по смисъла на чл. 136 от закона?

  2. Отговор Ина Гълъбова

    Здравейте,
    Да, според мен попадаме в хипотезата на чл. 136, ал. 2. Имаме само наем на зала и нощувки.

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Ако това е така – прилагате специалния режим за облагане на туристическите услуги – фактура без ддс, и начисляване на ддс на маржа.

Вашият коментар

Email: