рег. по чл. 97а от зддс

Собственик на ЕООД ще се установи в Италия, където ще извършва – ремонтни дейности / като подизпълнител на италианска строителна фирма/. Ще се регистрира по чл. 97а от ЗДДС в България. Трябва ли да се регстририра и в Италия?Трябва ли да има касов апарат в Италия,  като в България няма друга дейност.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Т.е. въпросното дружество ще се счита за установено на територията на Италия, и ще оказва услугите от обект там? В такъв случай следва да се съобразите с италианското законодателство. Няма задължение за регистрация по чл. 97а.

Вашият коментар

Email: