ДДС на продаден товарен автомобил под балансова стойност

Закупен товарен автомобил за 50 000 лева с ДДС ползван данъчен кредит и до мемунта с балансова стойност 30 000 лева продаваме за 15 000 лева без ДДС, трябва ли да начисля ДДС до размера на ползвания данъчен кредит и ако да кой член от закона дава това разпореждане?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случай, че не попадате в обхвата на чл. 27, определяте данъчната основа по реда на чл. 26 – цената, която сте договорили.

  2. Отговор ани

    А как ще коментирате следната статия:
    Правилата за ДДС при продажба на загуба

    бюлетин ИНФОБИЗНЕС
    Лиляна Панева
    Данъчен консултант

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    В случай, че не сте разбрали отговорът, даден Ви по-рано, както и мотивите за този отговор, а въпреки това искате да си изясните нещата – можете да използвате формата за контакти за насрочване на дата и час за консултация.

Вашият коментар

Email: