ПОЛУЧЕНА УСЛУГА И ОБЛАГАНЕ С ДДС

Здравейте!

Имам следния казус: Ние сме структура към Министерство на околната среда.Трябва да сключим договор с доставчик от ЕС,който е регистриран по ЗДДС в страната си.

Няма официално представителство в България.Ще ни предостави услуги свързани с недвижими имоти за около 100000 евра.

Въпросите са :1.Ние трябва ли да се регистрираме по ЗДДС на основа чл.97,ал.1 ?

2.Като получатели на услугата в какъв срок дължим ДДС?

3Как се оформя сделката?

 

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    може би имате предвид чл. 97а, а не чл. 97? От значение в случая е дали сте данъчно задължено лице по смисъла на закона?

  2. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Ако това е така, то тогава сте извън обхвата на посочената от Вас разпоредба (вижте обаче за всеки случай чл. 3, ал. 1, 5 и 6 отново – обърнете особено внимание на ал. 6). За доставчика възникват редица задължения тук, при условие, че въпросните недвижими имоти са в България.

Вашият коментар

Email: