Износ за ЕС

Здравейте!

Имам следния казус.

Ако чуждестранна фирма (рег. по ДДС) от ЕC закупува стоки в България с цел износ за ЕC тогава при покупката на тези стоки в България начислява ли се ДДС?

Благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    вижте като за начало чл. 7 от закона, а също и Глава пета – облагане на вътреобщностните доставки.
    А в чл. 45 от правилника за прилагане можете да видите документите, с които следва да разполагате за доказване на вътреобщностна доставка.

Вашият коментар

Email: