Регистрация по ЗДДС

Фирма ООД регистрирана в България  с 100% чуждо участие. Фирмата притежава имоти /къща и вила/ . Предстои имотите на фирмата да бъдат продадени, а след това същата фирма да бъде закрита. Продажбата ще бъде извършена на стойност над 50 000 лева. – копувачът ще бъде местно физическо лице. Подлежим ли на задължителна регистрация по ЗДДС след тази сделка?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не става ясно дали предстоящата доставка би била облагаема или освободена, както и това дали въпросните къща и вила попадат в хипотезите на чл. 96, ал. 3 от закона. Датата на предполагаемото закриване на фирмата също би било от значение, в случай че евентуално подлежите на задължителна регистрация след осъществяване на продажбата.

Вашият коментар

Email: