Швейцария

Здравейте! Българска фирма рег. по ДДС произвежда мебели за фирма в Швейцария. Ако швейцарската фирма има немски ДДС номер то следва ли че ще имаме ВОД на стоки? Ако няма немски ДДС номер трябва да бъде износ. И в двата случая не начисляваме ДДС.

А, ако фактурата се издава на швейцарско физ. лице следва ли да се начисли ДДС.

Благодаря предварително.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    въпросните мебели на територията на друга държава членка ли отиват, за да намесвате вътреобщностни доставки?
    Що се отнася до следващия Ви въпрос – ако са изпълнени условията на чл. 28 от закона – приложима в случая е нулева ставка.

Вашият коментар

Email: