ВОД

Здравейте, извинявам се за така задедения въпрос, но ми е за първи път да правя ВОД и не знам как да постъпя. Значи, изнасяме стоки в Гърция и ние и те са регистрирани по ЗДДС, превоза ни го извършва БГ фирма също регистрирана по ЗДДС .Питам : фирмата превозвач, каква ф/ра ще ни издаде ? със или без ДДС за извършеният транспорт? Да сделката е в Гърция де факто ….. Благодаря, много ме плаши тази ВОД, хем мисля, че ще е с 0 ставка, хем не… как е правилно

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    може би объркването Ви идва от това, че сливате двете доставки, вместо да ги разграничавате – от така зададения въпрос са налице две доставки – доставка на стока от Вас към гръцката фирма (ВОД), и транспортна услуга между Вас и друга българска фирма. Доставката на стоките е облагаема с нулева ставка от Вас, като гръцката фирма ще се самообложи в Гърция. А доставката на транспортна услуга е с място на изпълнение на територията на България (чл. 21, ал. 2), поради което следва да бъде обложена с 20% данък.

Вашият коментар

Email: