неначисляване на ДДС по чл.50

Имаме фактура с начислен ДДС за закупуването на лек автомобил. Не сме приспадали данъчен кредит на основание чл.70. Трябва да го продадем на физическо лице. Трябва ли да начисля ДДС или на основание чл.50 от ЗДДС не начислявам данък? Има ли значение какъв е купувача – физическо или юридическо лице за прилагане на чл.50 от ЗДДС?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Правилно сте се ориентирали за основанието за неначисляване на данък. В случая няма значение какъв е купувачът.

Вашият коментар

Email: