Сделка между три фирми от която едната не е регистрирана в ЕС

Добър ден, става дума за доставка на стоки. Фирма регистрирана  по ЗДДС в България продава стоки на фирма от Швейцария не регистрирана по ДДС в държава членкана на ЕС, която от своя страна ги продава на фирма от Испания имаща ВАТ номер. Стоките пътуват директно от България за Испания. Българската фирма трябва ли да начисли 20% ДДС и при това положения Швейцарската фирма трябва ли да се регистрира по ЗДДС в Б-я и на какво основание?

 

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    много неща са неуточнени.
    От така зададената информация – налице е дистанционна доставка на стоки по смисъла на чл. 14 от закона. В тази връзка вижте и чл. 20 от закона.

Вашият коментар

Email: