ДДС върху мораторна лихва

Здравейте, фирмата ни е регистрирана по ДДС. Осъдихме наш клиент за забавени плащания по фактури и съдът им присъди да ни платят и мораторна лихва. Трябва ли да начисля ДДС върху размера на тази лихва?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    нямате подобно задължение – в случая не е налице доставка, не е налице и увеличение на данъчната основа на осъществени вече доставки (вижте чл. 26, ал. 2 от закона).

Вашият коментар

Email: