РЕГИСТРАЦИЯ ПО ДДС ПРИ УСЛУГА ЗА ЕС

Здравейте, фирмата ни не е регистрирана по ДДС. Сключихме договор с фирма от Германия за проектанска услуга. Услугата ще извършваме от България, но обекта който проектираме е в Германия. Немската фирма  е регистрирана по ДДС. Длъжни ли сме да се регистрираме до ДДС и на какво основание.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    бихте ли уточнили дали става дума за услуга, с място на изпълнение, определено съгласно чл. 21, ал. 4 т.1, или попада в общите случаи на чл. 21 ал. 2?
    В първия случай – нямате задължение за регистрация. Във втория случай – вижте чл. 97а от закона.

Вашият коментар

Email: