Спадат ли доходите от страни извън ЕС към облагаемия оборот?

Здравейте,

Фирмата ми извършва \“услуги, извършвани по електронен път\“ по смисъла на ЗДДС, като основната част от приходите ми идват от фирми в САЩ. Останалата малка част е от клиенти в България. Според ЗДДС, мястото на изпълнението на услугите би трябвало да бъде също САЩ.

Смятат ли се постъпленията от американските клиенти като част от облагаемия доход, който се използва да се определи дали фирмата ми трябва да се регистрира задължително по ЗДДС, чл. 96? С други думи, ако през последните 12 месеца имам 50,000 лв приходи от САЩ и 5,000 лв от България, нужно ли е да се регистрирам по ДДС?

Благодаря!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    правилно сте се ориентирали относно мястото на изпълнение. Поради тази причина доставките с място на изпълнение извън територията на страната не участват при определяне на облагаемия оборот за регистрация.
    Не забравяйте чл. 97а, в случай че смятате да извършвате доставки и към фирми от ЕС.

Вашият коментар

Email: