ддс при продажба на стока на физическо лице

Ет регистриран по ЗДДС продава на физическо лице от Кипър стока, с плащане по банка, като клиентът поръчва стоката по интернет.Разполагам само с адрес на физическото лице, име и 6 цифрен номер./не знам дали това е достатъчно/ Въпросите ми са следните:

1.Какви документи са ми нужни за да оформя сделката?

2. Фактурата, която ще издам с какъв % ддс ще бъде?

3. Как тази фактура ще я включа в дневника на продажбите?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    От така зададената информация – изпълнени са условията на чл. 14 от закона, приложимата ставка в случая е 20 %. В дневник продажби полето за идентификационен номер на получателя в случая попълвате с с код \“999999999999999\“.

Вашият коментар

Email: