ЗДДС-експорт

Имам следния въпрос: Бълг. фирма съм рег. по ЗДДС. Купувам стока от Италия, но не я внасям в България, а директно я продавам в Русия.За мен мисля, че не е ВОП, но как да я отразя в дневника си- като без право на дан. кредит ли? Трявба ли да я включа в дневника си за продажби и къде. Фактурата към Русия е на основание чл. 17, ал. 2 от ЗДДС и е вкл. в дневника за продажби.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Не би следвало да отразявате въпросната фактура за покупка на стоката в дневник покупки.

Вашият коментар

Email: