Начисляване на ДДС върху слуга, с получател в Швейцария

Здравейте,

Регистрирано по ЗДДС в България юридическо лице доставя консултантска услуга на акционерно дружество (вероятно е регистрирано по ДДС!), със седалище в Швейцария. Нужно ли е, доставчикът да начислява ДДС и ако да, с обичайната или с 0-ева ставка?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    бихте ли уточнили естеството на извършената услуга?
    Ако попадате в общия случай на чл. 21, ал. 2 от закона, то доставката е с място на изпълнение извън територията на страната, поради което не следва да се начислява данък (чл. 86, ал. 3).

Вашият коментар

Email: