фирма извършваща услуга в страна не членка ЕС

Здравейте!Фирма извършваща услуга в страна извън ЕС-на територията на Македония чл. 21 ,трябва ли да подава VIES -декларация?

3 Comments

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    не става ясно естеството на извършените услуги, както и получателят по доставката. Вижте чл. 125, ал. 2 от закона и чл. 117, ал. 2, т. 4 б) от правилника за прилагане – ако не попадате в посочените случаи – не следва подаване на VIES декларация.

  2. Отговор таня тоскова

    Фирмата извършва сондиране,получател е македонска фирма ,според нас нетрябва да подаваме VIES,но при последната проверка данъчната го е отбелязала в акта като забележка!?

  3. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Правилно сте се ориентирали относно неподаването на VIES декларация в случая. Какви са мотивите на данъчния служител?

Вашият коментар

Email: