Транспортна услуга

Здравейте,

Имам следния казус: BG фирма, регистрирана по ДДС осъществява износ на стока за TR фирма – Турция. Транспорта е за сметка на BG фирма, но се осъществява от турска фирма по релация България-Турция. Турската фирма е издала фактура за транспортната услуга. Как в този случай се прилагат разпоредбите на чл.22у чл. 30, чл.82, чл.117 от ЗДДС и чл.81 от ППЗДДС за транспортната услуга предоставена от турската фирма за българската фирма за доставка на стока от България в Турция? Следва ли BG фирмата да състави протокол по чл.117 с нулева ставка? Благодаря.

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    правилно сте се ориентирали – следва да бъде издаден протокол с нулева ставка. В тази връзка вижте и чл. 38б от правилника за прилагане.

Вашият коментар

Email: