Не начисляване на ДДС

Здравейте!

Отговорът на въпроса, който ме интересува е по следната сделка. Като управител на фирма, закупих от физическо лице лек автомобил за 1000 лв., като сделката е изповядата пред нотариус, и след това е сменена собствеността в КАТ. Същия автомобил след 16 дни го продавам отново на физическо лице само че за 10700 лв., сделката е изповядана пред нотариус. На лице след консултация с счетоводителката на фирмата издавам фактура за 10700 лв., но не начислявам ДДС, като в забележка се упоменава основание чл. 50 от ЗДДС. Дали това е правилно, и ако не, какво трябва да се направи?

Благодаря Ви предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    подобен въпрос е коментиран нееднократно. Чл. 50 би имал приложение в случая, ако при покупката на въпросния автомобил Ви е начислен данък, който не сте имали право да приспаднете на основание чл. 70. Ако това условие не е изпълнено е налице облагаема доставка, за която са приложими общите разпоредби на закона, или евентуално разпоредбите на глава седемнадесета.

Вашият коментар

Email: