доставка на услуга

Здравейте!

Фирмата ни е регистрирана по ДДС. Имаме в момента следния проблем: извършихме услуга в Германия – демонтаж на машини, изкарването им от производственото хале, товарене в камиони, представяне пред митница в Германия. Получател на стоката и на нашата фактура е турска фирма. За целта сме направили редица разходи в Германия – наехме кран, бус за превоз на различни приспособления за дърпане на машините, нощувки, наехме фирма за митническо обслужване, закупихме дори необходимите формулярите за митниската обработка.  Начислява ли се ДДС във фактурата ни към турската фирма?

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    вижте за насока чл. 21, ал. 2 от закона относно мястото на изпълнение на доставката от Вас към турската фирма, след което вижте и чл. 86, ал. 3 от закона.

Вашият коментар

Email: