ДДСпо фактура за внос на стоки от втора бълг.фирма

Здравейте, българска фирма регистр.по ДДС внася стоки от Русия. МД е на името на друга регистрирана по ДДС бълг. фирма-получател на стоките, която плаща ДДС на Митницата. Първата българска фирма издава фактура във валута и без ДДС на втората.Правилно ли е това и на какво основание? Транспортът е за сметка на получателя. Благодаря предварително!

1 коментар

  1. Отговор ЗДДС Инфо ЕООД

    Здравейте,
    вижте за справка чл. 17, ал. 2 и чл. 86, ал. 3 от закона (предполага се, че въпросната фактура се отнася за стоките, обект на внос).

Вашият коментар

Email: